Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Buď lepší

Buď lepší
  • Ahoj.

Toto počasie vonku tak veľmi milujem. Slnko, ktoré sa pred nami skrýva každú minútu a tvár nám hladká chladný vietor. Nikto nevie, či má ísť von v krátkom tričku, udrží na sebe mikinu alebo či vlastne nie je aj na tú bundu. Nikdy som si doteraz počasie toľko nevšímala, prišlo mi, že mám rada jeseň a viac ma nič nezaujímalo. Dnes som si sadla na terase na schody, rovnako ako aj teraz a sedela som ako neprítomná. Máme obrovské šťastie, že sa ročné obdobia striedajú. Ohrievali ma lúče a ja som premýšľala.

Čo pre vás znamená šťastie? Viete ho definovať? A čo krása? Dennodenne vidím na weheartit mnoho motivačných obrázkov, ktoré vám ukazujú istú cestu, nadšenie, radosť, niekedy nenávisť, závisť a pohoršenie. Ja na tom mojom okrem módy rada kliknem aj na citáty ohľadne priateľstiev, lásky a práce na samom sebe. Na tom, aby sme boli láskaví a ľudia s vami radi trávili čas. A tu mi napadá len ďalšia otázka. Je to naozaj také ťažké?

Z okolia mojich kamarátov často počúvam o tom, ako ten a ten vyzerá. Úprimne, nie už toľko ako pred pár rokmi, kedže (chvalabohu) každý jeden z nás dospieva a priority sa nám úplne menia. A v tomto prípade naozaj nevravím len o ostatných, ale aj o sebe samotnej. No jedna vec sa rieši stále viac a viac, aspoň ja ju stále viac a viac v mojom okolí vnímam. ,,Pozri, čo hentá/henten robí.´´ Nemusím ísť ani tak ďaleko, kedže sama som sa stretla už s posmechom aj od tích bližších kamarátov ohľadne blogu, ktoré ani tak nezamrzia, ako skôr vás privedú k rozmýšľaniu. Je naozaj také ťažké robiť niečo, čo ostatní vo vašom okolí nerobia? Ale o sebe asi vravieť nejdem. Stačí sa pozrieť na moju najlepšiu kamarátku, ktorá cvičí. Nikdy nezabudnem, ako sa jej pred tromi rokmi smiali, či v tej posilovni aj cvičí alebo sa len prišla odfotiť. Kedže som tam vtedy bola s ňou, viem ako veľmi chcela mať svoju vytúženú postavu a po vyše dvojhodinovom tréningu sa odfotila. Teraz, po troch rokoch ľudia riešia už len to, ako už moc cvičí, postavu má ako chlap a kedysi vyzerala lepšie. A viete čo? Svoju vytúženú postavu už dávno dosiahla, menia sa jej priority a teraz túži znovu po tom, aby vyzerala lepšie. Má svoje ciele a jediné, čo môžme urobiť my ostatní je pousmiať sa a povedať si, že je obdivuhodné ako si šla za svojím cieľom. Paradoxom je, že ten, ktorý sa jej smial odvtedy asi stále žiadnu vášeň pre niečo nenašiel. Ak áno, tak mu krivdím. Ale to je jedno. O to tu nejde.

• Fakt číslo jeden- všetkým ľuďom nikdy nevyhovieš.

Kedže sama som na začiatku článku nevedela o čom vlastne idem písať, tu sa mi otvárajú ďalšie myšlienky. Nemal by mať každý v živote niečo, čo ho napĺňa? V čom sa chce zlepšovať a čo ho robí šťastným? Túto otázku nech si každý zodpovie sám. Zaujíma ma iná odpoveď. Nemal by každý namiesto komentovania a posmievania sa naučiť ľuďom priať? Nikto nečaká obdiv. No každého jedného poteší pochopenie zo strany druhých. Každý jeden z nás bude šťastnejší, ak druhý bude akceptovať ich záľuby a ich samotných. A samozrejme pochvala je len čerešnička na torte, ktorá človeku vykúzli radosť na tvári.

• Pochváľ osobu, ktorá ti práve napadla, že je dobrá v tom, čo robí.

Nechcem, aby to znelo, že vravím len o záľubách. Nie. Mám na mysli každú jednú ľudskú vlastnosť. Každú jednú ľudskú vrodenú vlastnosť. Jeden sa veľmi rýchlo vytočí a nahnevá, ďalší sa urazí a nemá záujem komunikovať. A viete čo? Všetko je v poriadku. Nemôžme byť všetci rovnakí, preto sa nesnažme zmeniť toho druhého. Ak sa vám jeho vlastnosť nepáči, povedzte, že vám to prekáža. Človek to buď pochopí a bude sa snažiť zmeniť, ak mu na vás zaleží. Ale, nikdy človeka jeho vlastnosti nezbavíte. Preto jediné, čo vám zostáva je túto vlastnosť akceptovať a naučiť sa mať na ľuďoch rád to, kým sú.

• Poďakuj kamarátke, že si ju vážiš za to, aká je.

 

Nechcem, aby tento článok znel príliš slniečkovo a ani som nás neprišla meniť. Jediné, čo som chcela je prinútiť vás popremýšľať, či skutočne ten človek, ktorému tak nadávate je taký zlý, či tá osoba, ktorej sa posmievate si to naozaj zaslúži alebo či to, že riešite iných ľudí vás skutočne napĺňa. Skúsme každý jeden tomu druhému priať a potom bude dopriate aj nám. Pretože ľudí, ktorí si za svojím správaním a činmi stoja vaše názory neovplyvnia a v závere trápime len samých seba.

Prajem vám krásny deň.2 thoughts on “Buď lepší”

  • Klaudi, super článok! Už dlho sa zamýšľam nad myšlienkami vedúcimi k odvahe resp. k výletu z komfortnej zóny. Sama sa snažím robiť veľké kroky, ktorým hoc možno teraz verím len ja, ale postupom času by som ich rada rozšírila aj ďalej. Ono to je sranda, ale pozitívnymi myslením si človek pritiahne nielen nové nápady, ale aj ľudí. Nie nadarmo sa vraví “čo vyžaruješ, to priťahuješ.” Veľa šťastia a pokračuj v tom, čo ťa napĺňa a baví. :))

    • Už len tým, že si sa odhodlala k toľkému cestovaniu si prekročila hranicu komfortu mnohých iných ľudí. Napĺňa to teba a nás napĺňajú články, ktoré si potom môžme prečítať. Ako je to pekne na tomto svete všetko usporiadane! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial