Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Donuts

Donuts

Ahojte!

I keď mal byť dneskajší článok o dekoratívnej kozmetike, včera som sa spontánne, no a verte, že spontánne, kedže som s tým začala o ôsmej večer….rozhodla urobiť donuty! Myslím, že chutia výborne, preto sa s vami o túto kalorickú bombu s radosťou podelím. Poďme na to!

Potrebujeme:

  • 2 vajcia
  • polovičku droždia
  • takmer 250 ml teplého mlieka
  • štipka soli
  • trochu vanilkového extraktu
  • 50 g cukru
  • 50 g masla
  • 400 g polohrubej múky
  • 150 g hladkej múky

Na polevu potrebujeme čokoládu, oriešky, kokos a čokoľvek iné podľa chuti!

Postup:

  1. Obe vajíčka spolu metličkou rozmiešame a pridáme teplé mlieko. Opäť poriadne premiešame (je to naozaj potrebné každú surovinu zvlášť poriadne premiešať). Pridáme droždie, soľ a opäť miešame. Do tekutej zmesi pridáme vanilkový extrakt…tí, čo s ním pečú, varia, vysmážajú často, tak vedia, že vanilkový extrakt chuť vylepší, no rovnako tak môže všetko pokaziť. Preto ho treba dať málo, približne jednu kvapku.

2. Pridávame cukor. Opäť šľaháme a medzi tým si dáme rozpustiť maslo (nesolené), ktoré po rozpustení ihneď pridáme.

3. Teraz je na rade múka. Pridávame ju postupne! Až kým v zmesi nie je úplne celá. Až teraz sú na rade naše ruky, ktorými cesto vyvaľkáme poriadne. Keď je cesto hotové, zabalíme ho v miske fóliou, utierkou..a necháme hodinu a 20 minút kysnúť.

4. Cesto vyvaľkáme na hrúbku cca 1cm a môžme začať vykrajovať. Ja som používala na vykrajovanie poháre. To je na vás, pretože každý vie ako donuty vyzerajú.

5. Do malého hrnca som dala olej a donuty začala vyprážať. Najskôr z jednej strany, no a keď boli už hnedo-zlatisté tak z druhej strany. Takto som ich vypražila všetky, nechala odstáť na servítke a začala si pripravovať polevu.

6. Polevu som tentokrát nijak extrémne nepreháňala. Dala som si rozpustiť čokoládu (použite sladkú, nie horkú, pretože cesto sladké nie je). Do misiek som si dala rozdrvené orechy a kokos.

7. Hotové donuty som najskôr z jednej strany namočila do roztopenej čokolády a následne do orechov alebo kokosu. Takto pripravené donuts som dala na hodinku do chladničky, aby konzistencia cesta bola ako pri donuts kupovaných, no a hlavne aby stuhla čokoláda.

8. Dobrú chuť! 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial