Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Bylinkový čaj, domáci…

Bylinkový čaj, domáci…

Ahojte! 🙂
Je piatok. Pozrela som si to na mobile, pretože som si nebola istá či je sobota alebo nedeľa. Takže áno, je piatok. Ten čas ide občas tak pomaly. Alebo sa v ňom len strácam? Sedím za stolom, ktorý som si poriadne čistila pred hodinou a nechávam sa unášať piesňami Klusa a Nohavicu, ktoré sa pravidelne striedajú. Taká harmónia. Harmónia nie len na youtube či v upratanej izbe. Tak celkovo. Vo mne. Občas si treba urobiť poriadok v izbe a všade naokolo, aby nakoniec nastal poriadok aj vo mne. Máte to tak aj vy?

Pijem horúci čaj, domáci. Z byliniek, ktoré vyliečia horúčku a vlastne…všetko keď mi nie je úplne dobre. A dokonca tak krásne vonia. Domáci. Krásne slovo, nie? V jednom slove ukrytá láska a domov. Tento domáci čaj si vezmem so sebou aj do Bratislavy. Nech mám niečo domáce i tam. Kúsok domova. Vôňa čaju sa mi v nose prekrýva s vôňou sviečok, ktoré som si kúpila nedávno v Ikei. Ako vravím, cítim harmóniu. A som tak šťastne šťastná. Z maličkostí.

Už sa mi prázdniny krátia a v pondelok nastupujem do školy. A hneď prvú hodinu mám matematiku. Spomínam si, ako mi moja triedna, učiteľka matiky vždy hovorila, no a nie len mne, nech na tú matiku nekašleme, pretože si je istá, že ju ešte v živote budeme potrebovať. Vtedy som sa na tom smiala, nepísala si poznámky na hodine a ak písala, bolo mi jasné, že mi to je k ničomu. Teraz by som ju chcela pozdravovať, že napriek jej občas až moc premotivovanému postoju k matematike mala pravdu. Ako vždy, haha. No a mám tie matematiky dokonca dvakrát do týždňa. Toľká radosť. Mimochodom, tie moje zošity som už dávno zo strednej vyhodila, lebo veď načo, že? A tie z matiky išli do koša ako prvé. Tak, týždeň mi začne s radosťou.

Do tej školy sa mi už až tak moc nechce ako sa mi chcelo pred pár týždňami. No zatiaľ si užívam tento okamih. Prítomnosti. So sviečkami s Klusom. V upratanej izbe. V takmer upratanom živote.
Krásny deň.  🙂

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial