Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Atmosféra Vianoc

Atmosféra Vianoc

Ahojte!

Sedím v Starbuckse na Hauptbahnhof a ťukám si do mobilu. Keďže som prišla na stanicu o takmer hodinu skôr, iba pozorujem ľudí, nasávam vianočnú atmosféru z vianočných pesničiek, ktoré tu hrajú a teším sa domov na rodinu.

Občas mám pocit, že ten predvianočný zhon je omnoho viac cítiť vo väčších mestách, nemyslíte si? Toto je prvý rok, kedy cítim tlak Vianoc, tlak kupovania darčekov. Terajšie prechádzky po centre Viedne sú iné ako obvykle- ľudí je všade viac, dokonca i domácich, no a obchody- tam si vždy premyslíte, či chcete vojsť. 

Čo sa týka mojich Vianoc, sú to jedny, ktoré si vážim asi najviac. Neviem sa dočkať ako si sadneme spolu rodina za stôl, navečeriame sa a budeme spolu tráviť čas. Neviem si predstaviť, či je niečo zaujímavejšie a lepšie ako tráviť čas Vianoc s rodinou. 

Ja som milovník Vianoc, od zdobenia si izby svetielkami, cez zdobenie medovníkov, ktoré mamina upiekla až po to, o čom Vianoce skutočne sú. Aspoň pre mňa, je to čas lásky, odpúšťania si a vďačnosti. Je to čas, kedy chtiac či nechtiac si prehrávame celý rok, ďakujeme za každú skúsenosť, možnosť, ktorú sme za daný rok dostali a je to čas, kedy sa opäť stretávame s najbližšími. Keď som bola mladšia, vždy som tvrdila, že ľudia by k sebe mali byt milí vždy, stretávať sa vždy. Neviem či je to vekom (ale áno, je! Pred pár dňami som mala 21, haha), ale teraz si myslím, že tento sviatok je ten najvzácnejší sviatok pre každého z nás. Dospelí, ktorí počas roka tú možnosť nemajú sa stretnú, v práci a škole oslavujeme vianočné večierky s priateľmi a doma nás čakajú ti, ktorí nás najviac milujú. 

A ja len… že nie každý má prijemne vzťahy s rodinou, nie každý má mnoho priateľov a nie každý sa cíti byť milovaný počas týchto sviatkov, kedy všetci na lásku kladú väčší dôraz ako inokedy, preto sa snažme o niečo viac odpúšťať, o niečo viac vravieť ľuďom, že nám na nich záleží a o niečo viac pripomínať ľuďom, akí sú pre nás dôležití. Pretože v závere aj tak na ničom inom nezáleží viac ako na pocite, že nás ma niekto rád. Krásne sviatky všetkým ! 🙂 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial