Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

#5 NEVÝHODY ERASMU VO VIEDNI

#5 NEVÝHODY ERASMU VO VIEDNI

A tak, ako som si v predošlom príspevku pre vás pripravila výhody Erasmu vo Viedni, teraz sa spolu pozrieme na opačnú stránku- nevýhody.

1. papierovačky

Určite jedna z nevýhod sú tie nekonečné papierovačky okolo toho. Pred Erasmom som mala stresy, že si nestihnem všetko vybaviť, pretože každý ma posielal z jedných dverí do druhých, niečo chcela odo mňa domovská univerzita a niečo iné zas WU a vtedy som niekoľkokrát ľutovala, že som sa vôbec prihlásila, hah. Na konci opäť to isté a ešte si nie som istá, či mi vôbec uznajú všetky predmety.

2. zmena spôsobu výučby

Prvotne som chcela napísať, že ťažšia výučba, no neviem, či je to to správne pomenovanie. Tým, že bol spôsob výučby iný, pracovali sme stále v skupinách, používali mnohé anglické, pre mňa neznáme odborné výrazy, hodiny boli príliš interaktívne, zo začiatku to bol pre mňa veľký problém, pretože som sa musela učiť pravidelne a stále byť v obraze. Na druhej strane to naozaj veľmi pomohlo a na skúšku som nemala taký veľký problém sa učiť, no pre mňa osobne to bolo omnoho náročnejšie ako na domovskej univerzite. No na všetko si človek zvykne a už teraz ma ničí predstava učenia sa toľkého množstva učiva na Slovensku. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, no tento spôsob učenia sa mi pomohol zlepšiť si moje organizačné schopnosti.

3. rozdielne predmety

Obviously. Človek na Erasme nemôže preberať to isté ako jeho spolužiaci na Slovensku. Vzhľadom k tomu, že niektoré predmety zo zimného semestra pokračujú aj v letnom, myslím si, že s tým budem mať veľké problémy. Myslím, že tomuto sa jednoducho nedá ubrániť a človek s tým musí rátať.

4. vyššie výdavky

Viedeň je jednoducho drahá. Grant, ktorý som dostala mi pokryl len ubytovanie a každodenné výdavky boli o niečo vyššie. Zatiaľ, čo na Slovensku ma nákup potravín stál cca 15 eur, tu ma rovnaký stál aj 30 eur. Kávy s kamarátmi stáli okolo 4 eur, knihy do školy okolo 50. Čiže sa to značne líši od Slovenska a určite nie je možné pokryť si všetko z grantu.

5. vytrhnutie zo stereotypu

A tým myslím, odchod od ľudí s ktorými som bola stále v kontakte do krajiny a školy, kde sú všetci zabehnutí v ich stereotype, adaptácia na ich zvyky, ich výučbu a po čase, kedy som si na to zvykla musím opäť odísť a za ľuďmi, ktorí sú v ich stereotype. Haha, neviem, či je možné ma pochopiť teraz.

Napriek tomu, že som vypísala až 5 nevýhod, musela som nad nimi veľmi dlho premýšľať a žiaden z týchto bodov nie je závažný, takže ak rozmýšľaš nad Erasmom, utekaj tu prihlášku konečne vyplniť! 🙂

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial