Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Benátky

Benátky

Dnes vám prinášam zopár fotiek z hlavného mesta severotalianskej oblasti Benátska- mesta Benátok. Nie je to zrovna miesto, kde by som chcela niekedy žiť, no dýcha históriou a to chytí za srdce nejedného návštevníka.

 

Video z Benátok : TU

5

Staré, farebné domy so zničenou omietkou a okná zaplnené kvetmi si zamiluje takmer každý. Rovnako sa kvetmi môžu pýšiť aj všetky reštaurácie, kaviarničky a zopár obchodov. Čašníci vás vítajú v bielych či čiernych oblekoch, v rukavičkách vám podávajú menu reštaurácie a ich ponuku kávy a vy si môžte užívať romantickú atmosféru mesta.

Taliani prevážajú loďkami tovar, predávajú v stánkoch karnevalové masky, pohľadnice a jedlo alebo taktiež sedia v kaviarni pri šálke dobrej kávy a v pozadí im hrá živá hudba.

IMG_5089

14

Najvychýrenejšia časť mesta je nepochybne Námestie sv. Marca, kde sa taktiež nachádza bazilika sv. Marca a Dóžov palác. Odtiaľ možno vidieť dva stĺpy cez ktoré vraj poverčiví Benátčania neprechádzajú, pretože budú mať ďalšie roky nešťastie. Bazilika Santa Maria della Salute, Zvonica, kostol San Simeone Picollo, Múzeum orientálneho a moderného umenia a rôzne iné pamiatky sú tie, ktoré robia Benátky nezabudnuteľným a stále navštevovaným mestom. Ročne ich vraj navštívi 19 miliónov návštevníkov.

IMG_4710

10

15

A prečo ja a Benátky sme si úplne nesadli?

Dojem špinavého mesta vyvolajú snáď v každom, kto tam príde. Ja som tentokrát tento pocit nemala, možno práve tým, že už som tu raz bola, no myslím, že to za zmienku stojí. Taktiež musím podotknúť, že tento pocit netrvá dlho a mesto si začnete užívať.

Ďalšou nevýhodou bolo obrovské množstvo ľudí na tak úzke uličky. Preto odporúčam navštíviť mesto mimo letnej sezóny. Myslím, že práve kvôli toľkým cudzincom som necítila pravú atmosféru Talianska.

4

1

No napriek nevýhodám (ktorých bolo naozaj málo) si stále myslím, že Benátky by mal každý aspoň raz za život navštíviť. A taktiež odporúčam vodný taxík- nie len kvôli zážitku, ale i krásnemu výhľadu na celé Benátky.

8

6

3

7

9

IMG_5195

IMG_5033

IMG_5121

IMG_5091

 Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial