Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Feminizmus- najnovší trend

Feminizmus- najnovší trend

Tričká, košele, bundy a iné módne výstrelky s typickým feministickým sloganom sú typické pre mnohých teenagerov či vysokoškolákov. No kto by bol kedy predpokladal, že sa niekedy stanú trendom a svoje miesto nájdu aj v skutočnom svete módy?

Prvýkrát sme sa mohli s týmto módnym výstrelkom stretnúť už pri návrhoch talianskej módnej návrhárky Marie Grazie Chiuri, ktorá pre značku Dior skombinovala sukňu s tričkom “We should all be feminists”. Toto tričko malo obrovský úspech u mnohých celebrít ako Rihanna, Natalie Portman, no a v neposlednom rade u našej veľmi známej a takmer každým milovanej (nie len) bloggerky Chiarry Ferragni.

image-17

Na tohtoročnom New York Fashion Weeku, ktorý sa konal 12.2.2017, návrhár Prabal Gurung uviedol januárové ženské tričká s nápismi ako “The Future Is Female” , “Nevertheless She Persisted” a mnoho ďalších, ktoré si môžte kúpiť na stránke https://prabalgurung.com/collections/t-shirt-series a pohybujú sa v cene od 130 dolárov. Ťažko tvrdiť, či sa oplatí investovať do týchto tričiek, keďže mnoho priam identických nájdete na Aliexpresse za ani nie 3 doláre. Na druhej strane možno je môj názor ovplyvnený faktom, že si nemyslím, že tieto tričká majú vôbec nejakú hodnotu.

prabal2

A tu už začínajú roztržky o tom, ako práve Dior ovplyvnil veľké davy módnych nadšencov. Niektorí sa dokonca domnievajú, že práve vďaka tomuto tričku sa stáva feminizmus prijateľný pre nové skupiny ľudí. Nemôžme však ignorovať, napriek tomu, čo si mnohí o týchto tričkách myslíme, ich pozitívny vplyv, ktorý otriasol celým svetom. Mnohí módni redaktori vyzerajú byť súčasne nadšení a vydesení týmto trendom. Chcú sa pripojiť k tejto “revolúcii”, no zároveň sa obávajú stať sa len ďalším nasledovníkom tejto masy. Prieskum si taktiež vzala pod svoje krídla aj VOGUE editorka, spisovateľka a dizajnérka, ktorá urobila neformálny prieskum, pri ktorom sa snažila zachytiť pocity rôznych módnych editorov. Výsledok? Vlastne nikto nie je úplne na toto pripravený a dávajú prednosť skôr vyzývavejším kúskom než buchnúť slogan na ich košele. A vlastne majú aj pravdu.

Čo si o tomto trende myslíte vy?

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial