Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Londýn

Londýn

Sedím na gauči, počúvam Eda Sheerana a pozerám sa do okna. Prší. Toto počasie mi pripomenulo spoločný výlet mňa a maminy do Anglicka. Okej, priznávam, pršalo nám tam len raz a aj to len chvíľku, nechce sa mi ísť učiť do školy, takže napísanie článku je celkom fajn zámienka, no nie?

Výlet sme si urobili do hlavného mesta Veľkej Británie, Londýnu. Kedže ja som už v Londýne bola a mamina nie, prvé štyri dni som robila sprievodcu,haha. Myslím, že v tomto meste už bolo dosť ľudí a preto nemusím dávať tipy na  turistické miesta ako Tower Bridge, London Eye, Buckingham palace alebo Madame Tussauds. Nie, Madame Tussauds naozaj nedávam ako tip. Boli by ste blázni keby čakáte v tak dlhom rade. Predsa len, keď už máte pochodené všetky pamiatky, galérie i parky, mám jeden tip. Od Oxford Street metrom tak 10 minút do Camden Town. Oblasť plná trhov,hudobných klubov, barov, jedla (na akékoľvek si pomyslíš), rôznych štýlov a subkultúry. Vzala nás sem sesternica, bola som tu prvýkrát a zamilovala som si to natoľko, že som tam šla hneď i druhý deň. Verte alebo nie, z tejto štvrti šiel neskutočný pokoj a pohoda. Prehrabávala som sa v starých knihách, práve hralo Twist and Shout od Beatles a potom sme šli s maminou do kaviarne so zničenými stenami, vôňou čaju a kúpili si kávu a brownie. Aaaach!

Späť-do nie zas tak zlej reality- keď už som raz spomenula Oxford Street, tú by som tiež odporúčila, ale určite nie cez víkend, ak sa chcete vôbec pohnúť, haha. Keď už sme videli všetko, čo sme chceli, nakúpili všetko, čo sme chceli, šli sme do potravín kúpiť blueberries, do Paul bakery kúpiť macarons a hneď v blízkosti sa poprechádzať a neskôr si aj ľahnúť do Hyde Parku. To bola pohoda! Myslím, že tento výlet sa páčil mne aj mamine, videli sme sa s rodinou a obidve si naozaj poriadne oddýchli. Na Anglicko a všetkých tích milých ľudí mám zas a znovu len príjemné spomienky! 🙂

Video z Anglicka:  tu

IMG_2951 IMG_2955IMG_5292

IMG_2999

12966717_1599325700388012_1133880619_n

IMG_3059 IMG_3047IMG_3112

IMG_5616 IMG_3129Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial