Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Memories

Memories

Každý človek v živote zažije mnoho skvelých chvíľ, spozná nových ľudí s ktorými má nezabudnuteľné zážitky, či ľudí, ktorí sú tu pre neho celý zvyšok života. Občas si ani neuvedomíme ako rýchlo čas uteká a už sa len spätne pozeráme na staré fotografie, videá alebo veci, pri ktorých spomíname na všetky tie okamihy. Okamihy dobré aj zlé. Včera ako som si upratovala košele som sa dostala k jednej, ktorú už vôbec nenosím, no nedokážem ju vyhodiť už niekoľko rokov a to preto, koľko zážitkov som s ňou zažila. Moje myšlienky sa vždy vrátia do minulosti a spomínam na tie detské a teenagerské hlúposti a zážitky, ktoré som zažila. Celkovo mám tieto nikdy-nevyhoditelné kúsky tri.

Jednou z nich je kockovaná košeľa, ktorú mi mamina už dávno zakázala nosiť kvôli zničenému vrecku. Mám ju asi od siedmej triedy, čo je už viac ako päť rokov dozadu a nosila som ju vždy hneď, čo mi ju mamina oprala. Je to moja nositeľná spomienka na pubertálne časy, kedy som spoznala asi väčšinu svojich kamarátov, bola s ňou na koncerte Zoči-voči alebo Inekafe, kedy som si už pripadala dospelo, že na taký koncert naozaj, práve ja, môžem ísť. Môj pocit dospelosti nevyprchal ani po predstave, že na mňa a moju kamarátku dáva pozor jej starší brat a o desiatej večer sme už obe museli byť doma.

Ďalšou, v tomto prípade pre mňa najdôležitejšou časťou života, nech to znie akokoľvek, sú moje prvé červené Conversky. Vlastne, sú to druhé Conversky, ktoré som mala, ale moje prvé červené. Mám ich omnoho dlhšie ako košelu, čiže spomienky spojené s týmito plátenkami sú ešte omnoho väčšie. Zažili si koncert Guns n Roses v roku 2012, celé leto sa vozili na skútri pri robení vodičáku v roku 2013 a prežili až do Grapu 2014, kedy sa mi na slnku tak trochu scvrkli.

Posledným kúskom sú zase plátenky, tentokrát Vansy. Tieto so mnou rástli celú strednú školu a obúvala som si ich vždy, keď to bolo možné. Napriek tomu, že vansiek mám celkom dosť, tieto sú moje najobľúbenejšie.

Máte aj vy niečo, čo má pre vás veľkú cenu hlavne kvôli spomienkam? 🙂

 

IMG_2020

IMG_2019Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial