Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Paríž

Paríž

Tiež máte mesto, ktoré vás chytilo za srdce? Do ktorého sa radi vraciate alebo len by ste sa vrátiť chceli? Mesto, v ktorom sa cítite ako doma? Ja som také našla.

Pozerám si staré fotky v počítači, keď som zrazu natrafila na školský výlet  spred dvoch rokov.  Bol to spoznávací zájazd Brusel-Amsterdam-Paríž a chytila ma obrovská nostalgia.  Aaaaach, Paríž!

Louvré, Notre Dame, Luxemburské záhrady, Champs-Elysees, Eiffelová veža a v neposlednom rade moje obľúbené Montmartre. To sú miesta, ktoré žiadny turista nezabudne navštíviť. No ja som tam zažila omnoho viac. Chytila ma tá skvelá atmosféra Parížu.

Pamätám si, ako som sa s Alic prechádzala po Montmartre. Sledovala som s akou vášňou starý pán pozeral na svoju maľbu, ľudia sa na seba usmievali, jedli obrovské palacinky a život sa mi na chvíľku zastavil. Šli sme si kúpiť niečo pod zub, popri tom sa mi v uchu ozývala pieseň She loves you od Beatles, ktorú hral na gitare mladý talentovaný chalan. Kúpili sme si kávu a užívali si prítomný moment. Vlastne, z tadiaľto nemám ani žiadne fotky, tak som sa nechala uniesť atmosférou, haha.

A taktiež Louvré, jedno z najväčších múzeí sveta, bývalé sídlo kráľov. Miesto, na ktorého prehliadku potrebujete minimálne pol dňa. Jedno z miest, ktoré by som chcela navštíviť zas, pretože sme ho s Alic chceli rýchlo prejsť, aby sme si mohli užiť Paríž našimi očami. A tak sme aj urobili, hah. Našu skupinu sme opustili- pár minút a pár ulíc stačilo k tomu, aby sme sedeli v  krásnej reštaurácii vyzdobenej kvetmi. Nehovorí sa nadarmo, že Francúzi nechcú rozprávať nijak inak, než francúzsky. Dokonca nemali v ponuke ani len čaj. Našťastie, to, že nevieme ani jedna francúzštinu sa vykompenzovalo tým, že obe pijeme kávu. 🙂

Najedené, spokojné a šťastné sme sa vybrali na malú prechádzku Parížom, šli cez Pont des Arts, vypili mnoho kávy, pozorovali parížsku módu a rozprávali sa. Keď sa už blížil koniec našej súkromnej prehliadky Parížu, prišli sme späť k našej skupine.

Milujem toto mesto a v najbližšej dobe skúsim naplánovať podobný výlet!

Už mi veríte, že ja a Paríž k sebe jednoducho patríme? 🙂

 

IMG_3618 IMG_3663 IMG_7859 IMG_7915 IMG_79301919673_806144152740698_1528338472237213463_nPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial