Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Pastelky života

Pastelky života

Neviem isto, či ide o druh prokrastinácie alebo len o nutnosť vypísať sa z mojich myšlienok, no moju hlavu, moje myšlienky bolo nutné dostať na papier, v tomto prípade sem, na blog.

Náš život je vlastne jeden prázdny papier, na ktorý si samy maľujeme. Spomienky, zážitky, momenty, ktoré za to stoja a tie, ktoré za to stoja o niečo menej. Človek sa často stráca a tento prázdny papier vyplňuje len jednou farbičkou, buď sa mu zapáči farba, dobre sa mu s ňou kreslí alebo nevie nájsť tú farbičku, po ktorej túži. To sa stalo aj mne, stalo sa to určite už aj tebe. Kreslíš, cítiš ako sa ti obrázok nepáči, no nevieš ako ho opraviť, nevieš, kde je tá žltá, tá biela a tvoj obrázok sa míňa v tmavých farbách.

Nemáš tak trošku pocit, že píšem o živote? A uvedomil si si niečo? Tebe najskôr nedošlo, že je ten obrázok taký tmavý, že? Len si kreslil, sám za seba, tak ako si chcel. Chcel si to mať tou farbičkou a tak si si s ňou kreslil tak moc, že si si až teraz všimol, aký je vlastne ten obrázok tmavý a ty ho chceš opraviť. Super! Si na tej najkrajšej ceste, pretože už sa obzeráš po tej oranžovej, ktorá by ten papier zosvetlila. I keď ešte nevieš, kde ti zapadla pastelka, ktorú hľadáš (vlastne neviem či pastelka, pretože ja kreslím vodovkami a moja kamarátka temperami a ťažko naše  obrázky porovnávať, tak teraz si nie som istá, či ty držíš v ruke pastelky, to vlastne vieš iba ty), no ale už sa začínaš po tej oranžovej obzerať, skvelé nie?

Tvoj obrázok nie je ešte zničený. Ty si to dobre uvedomuješ, že sa ešte dá vylepšiť. A poviem ti ešte niečo, ale sľúb mi, že to urobíš, ano?  Skús sa pozrieť na stôl z rôznych uhlov, možno ju tam niekde nájdeš hneď a nemusíš ju hľadať nikde, pretože je hneď pri tebe. Ak si ju našiel, gratulujem ti! Ak si ju nenašiel, skús dnes začať pomaly obrázok zosvetlovať a čiernu vymeň za tmavomodrú alebo tmavozelenú a hneď ako ráno vstaneš, pohľadáš či predsa len tá žltá, oranžová a bledomodrá nie je niekde v tvojej izbe.

Nenašiel si ju ani ďalší deň, čo? To sa vlastne stáva väčšine. V tom prípade ti stačí otočiť papier a začať kresliť znovu. Kresli tou čiernou len toľko, aby stále prevládal biely, nevyfarbený papier. Nepotrebuješ nové pastelky, ani ten nový papier. Stačí poučiť sa zo starej kresby a papier len otočiť. Nepoužívaj nový papier, zabudol by si, ako vyzeral ten predchádzajúci a predsa taký ho už nechceš. Len sa pouč a nechaj tam veľa tej bielej.

A ten papier, ktorý ti zostal navyše? Ponúkni ho tvojmu kamarátovi, ktorému nevyšla ani druhá kresba. Ukáž aj jemu, že nepotrebuje mať len farebné pastelky, ale musí vedieť pracovať s tým čo má. A buďte šťastní obaja.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial