Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Prázdniny takmer za nami

Prázdniny takmer za nami

Ahojte! 🙂

Polovica prázdnin je už oficiálne za nami a nám zostáva posledný mesiac na relax, zábavu, dovolenky, festivaly či opekačky s kamarátmi a postupné pripravovanie sa opäť do školy. Pre mňa to bude tento rok znovu niečo nové, nepoznané. Moje kroky vedú tentokrát do Bratislavy. Úprimne, mnoho z nás sa začne hľadať pár dní pred maturitou a z mnohých z nás sa stávajú filozofi, ktorí začnú hĺbať nad podstatou sveta, hľadať ich budúce povolanie, premýšľať, čo ich vlastne baví, ktorý predmet v škole je ten zábavný, či ťa výber školy v budúcnosti uživí alebo len si vyberáme tu najľahšiu cestu až vám je z toho všetkého na smiech. Úprimne, ak čakáte, že sa nájdete v poslednom ročníku na gymnáziu….ste na omyle. Veľmi málo ľudí skutočne vie, čo chce v budúcnosti robiť. Neviem či je to tým školským systémom, ktorý núti deti učiť sa (ne)zmyselné poučky a čísla naspamäť, kde jednotkár je iba ten, ktorý má rovnaký názor ako učiteľ alebo je to jednoducho len súčasť života, ktorý tu bol a aj bude. Nejdem sa tu sťažovať, no myslím si, že každé jedno dieťa potrebuje osobitný prístup, ktorý od učiteľov nemožno očakávať. Na to sú tu predsa rodičia, no mohol by niekedy aj učiteľ trochu inšpirovať, nie? 🙂 Sama by som si to možno nikdy nevšimla, keby som nenatrafila v mojom živote na dvoch učiteľov s ktorými ma hodiny bavili. Kam som sa to zamotala, aaaaaaa.

Späť k veci. Áno, budem v Bratislave. Nie je to síce moje vytúžené mesto, no myslím, že stále príjemné a na študentský život prispôsobené mesto. No a keby hľadám to moje naj, to by som musela letieť už do Brightonu, hah.

Premýšľala som nad dvomi fakultami- právnickou a fakultou medzinárodných vzťahov, ktorú som si nakoniec aj vybrala. Nechcite vedieť prečo som si ju vybrala a čo chcem v živote robiť, vážne nie. Som osoba, ktorú otázky tohto typu desia, nevie na ne odpovedať a odmieta vziať svoju odpoveď na zodpovednosť. Práve preto som si to vyberala pomocou predmetov, ktoré sa na fakulte vyučujú a viem, teda dúfam, že ma aj budú baviť. Tri jazyky, diplomacia a v neposlednom rade právo, ktorým si prejdem aj na tejto škole sú to, čo ma presvedčilo. Nebudem vám klamať, neviem či školu zvládnem ľavou zadnou a ani to, či ma bude baviť. Rovnako tak tá vydarená nemčina, ktorú som síce na strednej prechádzala s jednotkami, no s pocitom, že už nikdy nič nebudem mať s ňou spoločné. Všetko ostatné zistím až o rok. No na teraz som s výberom školy spokojná. Mimochodom…so školou prijímam aj veľký challenge zvaný internát, haha. S kamarátkou sme premýšľali už aj nad bytom, no úprimne, kto si nechce skúsiť aspoň na chvíľku ten intrákový život, ktorý každého omrzí tak po mesiaci?

Teraz mám v hlave mnoho otázok. Vy viete, čo chcete v živote robiť? Čo je tá práca, ktorá vás má napĺňať? Či rovnako ako ja, bezhlavo prezeráte stránky škôl a vyberáte si, čo by mohlo byť zaujímavé? Určite mi napíšte komentár, poprípade dajte rady, tipy, skúsenosti…ako ste sa našli vy.

Majte krásny zvyšok dňa aaaa ahojte! 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial