Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Prečo má stále pocit, že nie je dostatočne šťastný?

Prečo má stále pocit, že nie je dostatočne šťastný?

Život nás občas zavedie na rôzne miesta, k rôznym ľuďom a prežijeme tie najzvláštnejšie pocity. Šťastia, lásky, radosti, niekedy naopak smútku no a občas je nám len zvláštnym spôsobom dobre či naopak zle. Život je zvláštny, áno. Život je zvláštny tým najzváštnejším spôsobom. Mimochodom, slovo najzvláštnejší zjavne ani neexistuje, kedže mi ho tu stále opravuje. Ale je to tak.

Včera som si vypisovala citáty z knižiek. Jednoduché výroky, ktoré robia náš deň šťastnejšími, prinútia nás premýšľať, i keď len na chvíľku. Niekedy tak malú chvíľku, že náš mozog ich ani nespracuje a posúva informáciu ďalej. Niekde preč, do hĺbky nás. Neskôr som tieto papieriky vyhodila, z dôvodov nie vysvetliteľných a dnes ako som sa pozrela do koša, donútilo ma to zamyslieť. Och áno, občas stačí naozaj pozrieť do koša a článok je na svete. Ja len, prečo má človek stále isté nutkanie zlepšovať si náladu? Prečo ma stále pocit, že nie je dostatočne šťastný, dostatočne úspešný, dostatočne krásny, inteligentný, jednoducho dostatočne spokojný? Sakra, prečo?

Nie som žiadny Buddha, Jack Canfield, Marie Diamond a ani som nenapísala 4 dohody, či inú motivačnú knihu alebo knihu zaoberajúcu sa vlastnou ja. Som len obyčajný človek, ktorý sa pozrel do koša. Hah… Ale prečo sú tieto knihy tak populárne? Vážne človek stále potrebuje presviedčať sám seba o vlastnom šťastí? Nestačí nám to, že tu máme DNEŠOK a sme zdraví? Nestačí nám to, že teraz si viete čítať tieto slová? Naozaj si nemôžme uvedomiť, že život je len jeden a je náš? Že nezáleží na všetkých obaloch, značkách, na tom kde kto bol a čo práve pridal na instagram? Je to tak jednoduché. Neplač, že ťa teraz niekto nechal alebo že sa niekto nesprával tak, ako si ty chcela. Nehnevaj sa na človeka. Zamysli sa, zamysli sa od koho všetok ten smútok ide. Len od teba. Stojí ti to za to? Stojí ti za to zožierať sa samou sebou?

Život je jednoduchý… jednoducho krásny. Rob, čo ťa baví, choď si za tým po čom túžiš. Keď to neurobíš ty, neurobí to nikto iný za teba. Máš toho veľa do školy? Tak zamakaj, keď túžiš po istom druhu úspechu! Netúžiš? Tak kašli na to. Je to jednoduché. Veď tento život je tvoj. 🙂 Povedz čo cítiš, ako to cítiš a hlavne urob to tak, ako to cítiš. Zajtrajšok pre teba už prísť nemusí. Možno nepríde pre niekoho, komu chceš niečo povedať, komu sa chceš ospravedlniť alebo s kým chceš ísť na kávu. Preto na nič nečakaj. Buď spokojný tu a teraz. Choď von s kamarátmi, daj si kávu s maminou a choď objať ocina. Váž si, koho v živote máš. Pretože šťastie nepríde zajtra a ver, že si nebola šťastná ani pred rokom či mesiacom. Musíš byť šťastná dnes. Teraz. Tak buď. Je to krásne jednoduché. Nepotrebuješ k tomu knižku. Veď kto si vyberie sám od seba byť nešťastný, keď nemusí?

Takže ahoj! A nezabudni urobiť to, čo chceš! Držím ti palce. 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial