Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

starostlivosť o vlasy

starostlivosť o vlasy

Ahojte! 🙂

Kedže je leto a v lete nás trápia suché vlasy z mora či chlórovej vody viac ako v inom ročnom období, rozhodla som sa vám ukázať pár produktov, vďaka ktorým sú moje vlasy zdravšie a lesklejšie aj napriek nie vždy vhodným podmienkam. Za jeden rok som stihla byť tmavovláska, taktiež mať vlasy tmavo červené, byť krátkovlasá brunetka, zosvetlená ryšavka, opäť brunetka, no a teraz mám blond ombré. Takže áno, chyťme sa všetci za hlavu za moju hlúposť, no o to viac viem o čom hovorím. Kedže moje vlasy sú tvrdé a husté, šok zažili až pri poslednom farbení a vlasy ako slama (neviem, či je to ten správny výraz) som sa rozhodla hneď riešiť. Prešla som si mnohými produktami, skúsila mnoho masiek, olejov, šampónov až som našla svoju obľúbenú dvojku, ktorá funguje najlepšie.

Tak, pusťme sa do toho!

Na vlasy používam momentálne túto Schaumu, ktorá mne vyhovuje najviac. Kedže so samotným výberom šampónu mám najväčší problém a nevyhovuje mi takmer žiadny, som rada, že aspoň teraz cez leto je tento číslo jeden. Žiaľ ako tvrdím, mne každý vyhovuje chvíľu a potom musím opäť meniť. Okrem tohto som si dosť obľúbila aj tento od Yves Rocher. 

Po umytí šampónu už prichádza čas na tú očakávanú dvojku. Ako prvé používam kondicionér od značky Hask, plný olejov, ktoré moje vlasy vyživia. Nanášam ho od korienkov a do zvyšku vlasov ho dám len minimálne, no bohate to stačí. Určite vyskúšam aj iné produkty od tejto značky, tak klikni aj ty na link TU🙂

Po cca dvoch minútach si vlasy znovu umyjem, dám na chvíľku do uteráku nech nie sú tak mokré a prichádza čas na ďalší produkt. Tento je od značky Hegron a kupovala som ho v Rakúsku. Tento používam len na končeky vlasov.

No a potom prichádza čas na sušenie. Opäť si ich nechám v uteráku a neskôr vyfénujem, no taktiež nie úplne. Snažím sa príliš nepoužívať fén, kedže takmer vždy si ich tepelne upravujem žehličkou alebo kulmou. Poznáte to, každá kučeravá žena chce mať vlasy rovné, všetky ženy s rovnými vlasmi ich chcú mať kučeravé, no a potom sme tu my, chúďatká, s vlnitými vlasmi, ktoré sa prebudia s jednou stranou hlavy kučeravou a druhou rovnou a tie by boli vďačné za čokoľvek.

(áno, užívala som si pocit, že som konečne poriadne zaostrená,haha)

Kedže som si vlasy upravovala ešte kulmou, rozhodla som sa vám ukázať ďalšie produkty, ktoré používam už len zriedkavo.

V zelenej fľaštičke je olej, ktorý používam na končeky vlasov iba keď ich nejak tepelne upravujem. Kedže tento má už aj formu oleja, tieto produkty vôbec nemusím, mám z toho mastné ruky, vlasy, proste všetko! Tento mi odporučila moja kaderníčka a musím uznať, že je zatiaľ najlepší z tích, ktoré som skúsila, no stále ma to nepresvedčilo nosiť ho denno-denne. No vlasy sú z neho lesklé, príjemné a pri žehlení sa mi neničia.

Produkt od GLISS KUR už tak veľmi nepoužívam, no myslím si, že stále môže byť zaradený do tohto článku. Používam ho totiž, keď nemám po ruke všetky ostatné produkty. Určite nespĺňa všetky kritériá, aby som bola spokojná, no vlasy sú z neho jemnejšie (kedže tie moje sú naozaj husté) a ľahko sa rozčesávajú. Dnes som ho taktiež nepoužila. 🙂

Ak ste sa dostali až sem, budem vďačná za každý jeden komentár a zdieľanie! 🙂 Prajem vám krásny deň! Ahojte. 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial