Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

TIPS #1

TIPS #1

1. Ellen Degeneres- Seriously…I´m kidding

Všetci poznáme The Ellen DeGeneres Show. A všetci máme radi Ellen Show. Táto knižka je rovnako (možno ešte aj viac) zábavná ako talk show. A to naozaj!

Nikdy predtým som žiadnu knihu od Ellen nečítala (a to sa mi zdá, že ich má už viac ako štyri), takže som si vopred myslela, že kniha sklame. Presný opak. Hneď v úvode ako Ellen ďakovala jej priateľom som sa smiala. Ellen ponúka odľahčené múdrosti o živote, spomína na vtipné momenty z jej života a delí sa s nami s jej úvahami. Taktiež je knižka jednoducho písaná, tak som ju prečítala behom jedného dňa a bez použitia slovníka.

Je pravda, že mnoho kapitol je bezvýznamných, no stále vtipných. Medzi tie patria kapitoly pre deti, teenagerov a audio poslucháčov. Pôsobí to len ako bezvýznamné vyplnenie knižky. Aj keď, tá pre audio poslucháčov ma naozaj rozosmiala. Pre niekoho by taktiež mohlo byť mínus, že v knižke nie sú takmer žiadne informácie o Ellen – čo mne naopak vyhovovalo.

Názov knihy plne zodpovedá obsahu. Celá knižka je nehraná, nenútená, písaná priamo z hlavy a skutočná. Aspoň to na čitateľa tak pôsobí a to sa mi páči. Ak si chcete len oddýchnuť a nerozmýšľať, odporúčam! 🙂

519791

 

2. Factory Girl/ Warholka

Podľa mňa, menej známy životopisný film. Sienna Miller stvárnila život Edie Sedgwick, ktorý je sám o sebe zaujímavý. Príbeh nám ukazuje zvláštny, veľmi krátky život Edie po boku Andyho Warhola.

Warhola, rovnako ako aj iných ľudí vďaka jej charizme zaujala ihneď ako vošla do jeho ateliéru, kde bola pred tým továreň na klobúky. Do konca života mal na Edie obrovský vplyv. Zomrela vo veku 28 rokov, no stihla toho zažiť veľmi veľa. Warhol ju vtiahol do sveta celebrít, bola na titulných stránkach časopisov a nechýbala ani na jednom večierku. Kedysi krásna a bohatá Edie prepadla drogám, alkoholu, nevedela sa o seba sama postarať a nemala peniaze.

Bob Dylan, ktorý mal s Edie vzťah a Warholov svet mu prišiel zvrátený chcel napriek tomu premietaniu filmu zabrániť, pretože vraj naznačuje, že Edie zomrela práve kvôli nemu. Na konci filmu sú rozhovory s jej blízkymi priateľmi, ktorí rozprávajú viac o jej povahe a správaní.

Z hľadiska spracovania sa vo filmoch nevyznám, ale život mladej modelky a herečky, myslím, stojí za zhliadnutie. 🙂

 

Factory-Girl-movie-07

Miller+glamorous+Factory+Girl+0KO1t4_yAT7x

2006_factory_girl_028Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial