Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

TIPS #3

TIPS #3

Ahojte!

Dni plné školy, učenia sa a stresovania, ktoré som trávila zahrabaná v knihách na tento týždeň vystriedali dni strávené v posteli a zahrabaná som maximálne tak v paplóne. A viete čo? Ani neviem či mi práve toto vyhovuje. Mám pocit, že oddychu bolo už dosť a jedine s čím posledné dni bojujem (okrem chrípky) je prokrastinácia s ktorou myslím (a vlastne v kútiku duše veľmi dúfam) bojujú úplne všetci. Ak aj nie, tak ma v tom aspoň na chvíľku nechajte, prosím. Od zajtra začnem chudnúť, od zajtra sa začnem viac učiť, zajtra to už dokončím, zajtra si upracem celú izbu. Tieto vety poznáme úplne všetci a ak ste ani jednu z nich nikdy nevyslovili, tak vás obdivujem a napíšte mi nejaké rady ako s tým bojovať. Tiež ste sa už stretli s knihami, ktoré vám zaručia, že po ich prečítaní budete iný človek, silnejší, múdrejší, úspešnejší a v neposlednom rade…skončíte s prokrastináciou? Viete kam s takými knihami. Pokiaľ sa práve nachádzate v tejto fáze, tak sa k tej knihe ani nedostanete, pretože “veď zajtra”. No a ak sa náhodou zajtra cítite lepšie, jednoducho na tú knihu nemáte čas, pretože sa chcete plne venovať veciam, ktoré ste odkladali a na zbytočnú knihu, v ktorej nájdete návod na šťastný život vlastne ani nepotrebujete. Raz darmo, je to všetko o nás, našom vedomí a našom myslení, ale schválne, ak vám niekomu tieto knihy pomáhajú, sem s nimi! Osobne si radšej prečítam milú knihu s príbehom z ktorej si môžem vziať ponaučenie, ktorá ma donúti premýšľať alebo mi len zlepší deň.

Pred tým, než sa dostanem k celkovému článku a tomu, prečo vlastne tento príspevok píšem, mám na vás jednu prosbu. Dajte mi vedieť, či už do správy, do directu na instagrame alebo tu v komentári, ktorý typ článku máte u mňa najradšej. Vždy som si písala to, čo mi proste napadlo alebo to, čo sa mi páčilo i keď mna osobne baví písať len tak, moje myšlienky, až kým sa ma brat nespýtal, ktoré články majú najväčšiu sledovanosť. Urobila som si nejaký obraz, no budem rada ak mi dáte vedieť práve vy.

Dnes som si pre vás pripravila maličkosti, ktoré mne poslednú dobu robia veľkú radosť a taktiež aj zaujímavosti, ktoré vám možno aspoň niečo dajú do života. A ak nie, tak snáď vás aspoň potešia.

1. KNIHA

Pre toto obdobie je to určite knižka Utiekol som z Osvienčimu, ktorú napísal Rudolf Vrba. I keď ju ešte celú nemám prečítanú, tak určite za prečítanie stojí každému jednému z vás. V apríli 1944 utiekli z koncentračného tábora v Brezinke dvaja slovenskí židovskí väzni, a to Rudolf Vrba a Alfred Wetzler. V knižke autor opisuje jeho pokus o útek do Maďarska, jeho návrat späť a zaobchádzanie (nie len) s ním. Dopodrobna opisuje situáciu kedy sa dostane do tábora v Novákoch, odkiaľ ďalej mieri do Osvienčimu…no a ďalej si to viete domyslieť aj samy. Zdá sa mi, že knižku som videla už aj v pdfku na internete, takže ak vás aspoň trošku zaujíma jeho príbeh, prajem príjemné (v tomto prípade i menej príjemné) čítanie.

IMG_7909

 

2. KOZMETIKA

Tiež máte cez zimu zničené, suché a rozštiepené vlasy? Tak to vám teraz ukážem zázrak od Yves Rocher! Nie, nepíšem to len tak hneď pri prvej maske, čo vyskúšam. Túto som mala kúpenú už veľakrát a vždy sa k nej vrátim. Vlasy mám jemnejšie, omnoho zdravšie a vydržia mi o deň dlhšie bez umytia. Z rovnakého radu som si kúpila raz aj šampón, ktorý bol tiež výborný, čiže ak si na vlasy potrpíte, odporúčam ho kúpiť spolu s maskou. A viete čo je na tejto značke najmilšie? Nie len, že je to rastlinná kozmetika, ale tie ich darčeky, ktoré často dostávate k nákupu. Pozrite ne tieto hodinky, no nie sú úžasné?

IMG_7902

IMG_7881

 

 

3. ZAUJÍMAVOSŤ

Týmto bodom budem končiť. Nie, že by sa už nenašli produkty, ktoré by som vám chcela ukázať, práve naopak. No nechám si to do ďalších článkov, ktoré budú čoskoro. Rozmýšľala som, čo do zaujímavosti mám pridať. Neviem, či by vás zaujímalo niečo z oblastí beauty alebo napríklad zvýšenie minimálnej mzdy (ktorá je mimochodom od roku 2017 435eur) a tak som sa rozhodla pre to, čo čitateľov môjho blogu zaujíma asi najviac- móda.

Videli ste Dior´s spring 2017 Couture Show ? Módneho návrhára Rafa Simonsa vystriedala talianska módna návrhárka Maria Grazia Chiuri. Atmosféru módnej show proste a jednoducho povedané- vychytala. Záhrady v Musee Rodin v Paríži zrazu pôsobili ako tajuplný les. Čo sa týka návrhov, tie už dlhší čas nie sú to, čo Haute Couture bývalo, preto by nebolo fér vyčítať to len tejto návrhárke. Ak by som sa mala vyjadriť slovami laika, povedala by som, že to bola nuda. Nič, čo by ma zarazilo, no nič, čo by som obdivovala. Nehanbila by som sa tak obliecť a prechádzať sa ani po topoľčianskom námestí, čo sa kedysi povedať nedalo. Na druhej strane, kúsky boli elegantné, viac romantické ako sme boli zvyknutý pri Rafovi Simonsovi a dokonalo sedeli s prostredím tejto fashion show.  Ak ste si ju nestihli pozrieť, hodím vám sem link: https://www.youtube.com/watch?v=IucgWhban4I

Prajem vám pekný deň a nezabudnite mi dať vedieť, ktorý druh článkov u mňa čítate najradšej! 🙂

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial