Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Umag, Chorvátsko III.

Umag, Chorvátsko III.

Pobyt v Chorvátsku sa kráti. Všimla som si, že veľmi veľa ľudí ráno behá v okolí prístavu. Ja som sa bola len prejsť, no ten vzduch z mora a pokoj, ktorý tam ráno prevláda je k nezaplateniu. Blízko pláže je park a tam to nevyzerá inak. Ženy cvičia jógu, prechádzajú sa so psami a už som stretla aj staršieho pána, ktorý tam skákal na švihadle.

VIDEO Z UMAGU:  TU

IMG_5484

IMG_4606

Zašli sme aj na skvelú pizzu na námestí blízko kostola a bola tak dobrá, že ideme do tej istej reštaurácie znovu. A čo je tu nové? Každý večer je tu akcia, určitý program na každý deň a teraz je tu Fashion Night. Vidím mnoho návrhárov- dobrých aj zlých a jednoznačne u mňa vyhráva kolekcia od Sasha mode, ak sa v názve nemýlim. Je jedinečná, premyslená a oproti ostatným výrazne iná. Páči sa mi tu.

IMG_5403

Processed with VSCO with hb1 preset

Na pláži sa nič nezmenilo. Stále sme na káve, opaľujeme sa a chodíme na prechádzky. Večer ideme na zmrzlinu, no tentokrát sa mi zmrzlinár prihovoril. Chalan tu pracuje asi celé leto, pretože ho tu stretávam každý večer. Myslí si, že som Nemka. Rozpráva sa s nami a vysvetľuje kolegyni, že sme ,,Slovač”. Chorváti nie sú zrovna príjemný obchodníci. Aspoň z môjho uhla pohľadu. Hneď mi chvália všetko čo si vyskúšam, ukážu mi, že ten overal môžem nosiť aj ako trojštvrťové nohavice (chápete, akoby ste to bez nich nevedeli) a z veľmi vysokej ceny sa dokážu dostať aj pod 10€-  teda, až keď už odchádzate z obchodu a vedia, že si to kúpiť nechcete. Týmto spôsobom si tam nikdy nič nekúpim, pretože ma to znervózňuje. A možno to na iných zaberá. Ktovie.

IMG_5458

IMG_5436

Mesto si prechádzame každý večer a dostali sme sa aj do špinavých uličiek, kde sa pohybujú len domáci a na každom kúte smrdia ryby. A Andžela? Robí nám kávu každý deň.

My odchádzame späť na Slovensko, dala nám domáci olivový olej (spomínala som vôbec, že pestuje limetku, kivi a olivy?) a prosí nás, nech jej pošleme pohľadnicu. A ja jej ju pošlem s radosťou!

IMG_5488

IMG_5405

IMG_5416

IMG_4511

 

 

 

Processed with VSCO with hb1 preset

IMG_4060

 Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial