Follow me:

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
PINTEREST
Instagram

Archív

Umag, Chorvátsko

Umag, Chorvátsko

Tentokrát pozdrav z Chorvátska.

Návrh na výlet do Chorvátska padol z úst mojich rodičov necelé dva dni pred odchodom (nehovorí sa nadarmo, že neplánované akcie sú tie najlepšie) a tak, odchádzame na týždeň na nové miesto spoznávať kultúru a zvyky ľudí žijúcich v malom mesteču Umag.

Kedže nebol dostatok času hľadať ubytovanie doma, riskli sme to a ubytovanie hľadáme až v Umagu- a dobre, že sme tak urobili. V prvej cestovnej kancelárii mi pani povedala, že už žiadne hotely nie sú voľné. Možno to bolo jej neochotou, zlým spánkom cez noc alebo ju stihlo už niečo počas rána nahnevať, no jej nezáujem niečo hľadať a náš náhly strach z predstavy, že sa nemáme kde ubytovať sa vykompenzoval návštevou druhej agentúry. Chalan, ktorý tam pracuje, denno-denne pobehuje po Umagu na žltom skútri a ukazuje ľudom voľné hotely či apartmány a inak to nie je ani s nami. Vchádzame dovnútra a on s úsmevom na tvári kričí: ,,Dobar dan!´´ Vysvetľuje, že pre tri osoby je voľné ubytovanie už len u jednej pani pár krokov od pláže. Berieme to.

Stará pani nás srdečne víta a ukazuje jej domček a zároveň naše ubytovanie na celý týždeň. Predstavuje sa ako Andžela a ani si neviete predstaviť ako sa to meno hodí k jej výzoru. Je milá. Láskavá. Usmievavá. Dobrosrdečná.

Veľké priestranné izby, vyšívané obrazy a pocit domova je to, čo jej dom presne vystihuje. Andžela odchádza preč a my sa rýchlo vybaľujeme a ponáhľame na pláž. Zvoní zvonček. Ocino otvára dvere a Andžela nám prináša kávu v starých hrnčekoch. No nie je milá? Radosť stretávať ľudí, ktorí vás dobíjajú toľkou pozitivitou!

Processed with VSCO with a5 preset

IMG_3119

IMG_3131

IMG_3202Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial